Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Design: historia wzornictwa

  Lubimy kiedy otaczają nas rzeczy piękne, nadając często zwykłym przedmiotom użytkowym artystycznego sznytu. Wzornictwo staje się wtedy procesem, w którym my, jako odbiorcy aktywnie uczestniczymy. Od tego, jak mieszkamy i co nas otacza zależy nasze samopoczucie.

 • Gdyby on tu był
  Znudzony pracą komisarz wrocławskiego wydziału kryminalnego policji, Wiktor Rynkowski, prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch morderstw. Obydwie ofiary zostają zastrzelone. Jedną nich jest właściciel sieci restauracji, drugą alkoholik, samotnie wychowujący czworo dzieci.
 • Co Finowie mają w głowie
  Żyją na dalekiej północy, regularnie korzystają z sauny, mają miliony telefonów komórkowych, a wokół nich latają miliardy komarów. Ich język nie zna zjawiska rodzaju gramatycznego ani przyimków, za to rzeczownik odmienia się przez piętnaście przypadków.
 • A jeśli zostanę...
  Rodzice Wiktorii giną w wypadku samochodowym. Po ich śmierci dziewczyna musi pożegnać dom i młodsze siostry aby zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała.
 • Szlak architektury drewnianej

  Przewodnik prezentuje bogaty dorobek kultury materialnej mieszkańców regionu. Są to obiekty budownictwa drewnianego i zabytki kultury ludowej. 

 • Bieszczady na weekend
  Przewodnik turystyczny zawiera opis jedenastu starannie opracowanych tras, które można pokonać w czasie jednego weekendu. Korzystanie ułatwia przejrzysty podział na poszczególne trasy, poszerzony o konsekwentny układ informacji.
 • Dama w jedwabnej sukni
  Helena Sanguszko była jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych kobiet żyjących w XIX w. Zasłynęła nie tylko urodą ale również niezwykłym czarem i darem zjednywania sobie ludzi. O jej rękę i niebagatelny majątek starali się arystokraci polscy, włoscy, austriaccy.
 • Ed Stafford: Wyprawa wzdłuż Amazonki
  Książka napisana świetnym językiem, pełna barwnych epizodów towarzyszących autorowi podczas podróży. Swoją przygodę z Amazonką zaczął od ciężkiej pracy przy logistycznym przygotowywaniu innych ekspedycji naukowo-badawczych w Patagonii. Po kilku latach zdobywania doświadczeń mógł pomyśleć o spełnieniu swojego marzenia.
 • Obelisk
  Gideon Davis, negocjator z ramienia ONZ, potrafi pokojowo zakończyć każdy globalny konflikt. Za swoje osiągnięcia otrzymuje właśnie wysokie odznaczenie z rąk prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak zamiast świętować swój sukces dostaje kolejne niełatwe zadanie.
 • Deyna, Legia i tamte czasy
  Zbliżały się igrzyska olimpijskie. Nowym trenerem reprezentacji został Kazimierz Górski. Zaczął w maju 1971 roku od zwycięstwa w wyjazdowym meczu ze Szwajcarią w Lozannie. I tak nastała złota era polskiej reprezentacji. Zmieniło się także życie Kazimierza Deyny.