Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2008

 • Kraj podatny na wszelkie utopie – dyskusja o „Uranii”
  18 grudnia 2008
  16 grudnia 2008 r. uczestnicy Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce „Urania” J.M.G. Le Clezio.
 • XIV Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  11 grudnia 2008
  XIV Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
 • 10 grudnia 2008
  Spotkanie integracyjne uczniów dla 80 uczniów (Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 4 oraz SP nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jaśle) zorganizowała 10 grudnia 2008 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkania „Mikołajki z Mikołajkiem”, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” organizowane są corocznie przez różne instytucje kultury w całej Polsce.
 • Wystawa: Fotografie i pocztówki o Jaśle
  10 grudnia 2008
  10 grudnia 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się otwarcie wystawy „Jasło na fotografiach i pocztówkach w okresie międzywojennym, okupacji i zagłady” przygotowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
 • Giętki język, ładna mowa
  04 grudnia 2008
  Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle od maja do listopada 2008 roku blisko 850 dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego uczestniczyło w różnego rodzaju imprezach, spotkaniach, zabawach i konkursach.
 • 02 grudnia 2008
  Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny i wymagają stałego dopływu nowych pozycji. Czytelnicy chcą przede wszystkim korzystać z nowych książek i zbiorów specjalnych.
 • Spotkanie autorskie z Dmitrijem Strelnikoffem
  25 listopada 2008
  25 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Dmitrijem Strelnikoffem, rosyjskim poetą, prozaikiem, dziennikarzem i kompozytorem. Stałym współpracownikiem radiowej Trójki i TVP2, znanym z programu „Europa da się lubić”, autorem tomiku wierszy „Homo mirabilis”, zbioru opowiadań „Nocne życie aniołów” oraz powieści „Ruski miesiąc”.
 • Spotkanie z Agnieszką Frączek
  21 listopada 2008
  Czym się różni się wiersz od opowiadania? Co to jest rym? Na te pytania zadane przez Agnieszkę Frączek, autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci, odpowiedziały szybko i poprawnie dzieci z jasielskich szkół podstawowych i przedszkoli, obecne na dwóch spotkaniach autorskich 21.11.2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Warsztaty literackie i spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem
  18 listopada 2008
  Jak pisać, aby ktoś chciał to czytać? Czym są obozy przetrwania? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił Krzysztof Petek na spotkaniu autorskim i warsztatach pisarskich zorganizowanych 18 listopada 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • W bibliotece suszy szympans szarawary
  14 listopada 2008
  Umiejętność poprawnego mówienia to możliwość przekazania swoich myśli i emocji to dobry kontakt z innymi. W związku z tym w dniu 14. 11. 2008 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach projektu „Giętki język, ładna mowa – o tym marzy każda głowa”. Gościem spotkania była Helena Gołębiowska, wicedyrektor i instruktor teatralny Jasielskiego Domu Kultury.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz