Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Kluby: Z książką pod choinką
  28 grudnia 2018

  21 grudnia 2018 młodzi miłośnicy literatury na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zarzucili się propozycjami książkowych bestsellerów, idealnych do czytania pod choinką.

 • Kluby: Prawo Wysokich Dziewczyn
  20 grudnia 2018

  20 grudnia 2018 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle poznaliśmy Prawa Wysokich Dziewczyn, które odkryła przed nami ich twórczyni, Peyton.

 • Kluby: Święta pachnące choinką
  20 grudnia 2018

  20 grudnia 2018 roku na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin w miłej i radosnej atmosferze, zaczytani w „Opowiadaniach wigilijnych”, rozpoczęli świąteczne przygotowania.

 • Projekty: Rośniemy w Nieodległość! Podsumowanie projektu
  19 grudnia 2018

  Spotkania z historią sięgającą początków polskiej państwowości, oddające idee patriotyzmu od najmłodszych lat oraz podkreślające związek z małą ojczyzną, warsztaty historyczno-etnograficzne, gry miejskie i edukacja patriotyczna – to wydarzenia w których wzięli udział mali i duzi jaślanie w ramach projektu Rośniemy w Niepodległość! Wydarzenia projektowe odbywały się od lipca do grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oraz przestrzeni lokalnej.

 • Akcje: Mikołajki z Mikołajkiem
  19 grudnia 2018

  Jakie prezenty chcielibyśmy dostać od Świętego Mikołaja? Czego pragniemy najbardziej? Co nas cieszy? Na te pytania szukały odpowiedzi dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10, Bajkowego Prywatnego Przedszkola przy ulicy Kochanowskiego oraz uczestnicy cyklu spotkań Tropiciele tajemnic, podczas zajęć „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanych w grudniu br. przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Edukacja: Niemcy – ojczyzna choinki
  18 grudnia 2018

  W kolejnej podróży po Europie Słoneczka i Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 11 zawędrowały do Niemiec. Poznaliśmy położenie geograficzne Niemiec na mapie. Zwiedziliśmy także Berlin, stolicę i największe miasto w kraju, pełne zabytków, muzeów i współczesnej architektury.

 • Projekty: Biblio-potrzebni! Podsumowanie projektu
  14 grudnia 2018

  O architekturze bibliotek, animacji działań i kulturze literackiej, nowych technologiach, zespole, a także społeczności lokalnej skupionej wokół bibliotek m.in. dowiadywali się bibliotekarz z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego biorący udział w projekcie Biblio-Potrzebni! Projekt zrealizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w toku wydarzeń od maja do listopada 2018 r.

 • Projekty: Biblio-aktywni! Podsumowanie projektu
  13 grudnia 2018

  O tym, że m.in. literatura, wspomnienia z dzieciństwa a także lokalna przestrzeń i historia są doskonałą formą do pracy warsztatowej przekonali się uczestnicy działań w ramach projektu Biblio-aktywni! realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle od maja do listopada 2018 r.

 • Dla bibliotekarzy: Biblioteka – obszarem spełnień młodego człowieka!
  12 grudnia 2018

  12 grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium dla bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych i publicznych „Biblioteka miejscem rozwijania samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów”. Organizatorami wydarzenia były Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

 • Kluby: Współczesne niewolnictwo
  11 grudnia 2018

  11 grudnia 2018 r. członkowie Dyskusyjnego  Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Jaśle dyskutowali  o książce Laili Shukri Byłam służąca w arabskich pałacach.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz