Kluby: Z książką pod choinką

piątek, 28 grudnia 2018
Kluby: Z książką pod choinką

21 grudnia 2018 młodzi miłośnicy literatury na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zarzucili się propozycjami książkowych bestsellerów, idealnych do czytania pod choinką.

Okres świąteczny to magiczny czas wolny od codziennych zajęć, szkoły czy pracy, kiedy możemy spokojnie usiąść i zanurzyć się w wyimaginowanym powieściowym świecie. A jakie książki są najlepsze do czytania pod choinką? To zależy, co kto lubi. Dla jednych będą to fantastyczne, bajkowe opowieści jak Dziewczynka, która wypiła księżyc czy Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow. Inni wolą humorystyczną fantastykę, np. Ojciec Gwiazdka i ja, a jeszcze inni wybiorą dowcipne powiedzenia z Małej księgi mądrości Kubusia z drobną pomocą Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy i Tygrysa, rzecz jasna. A gdybyście woleli coś bardziej mrocznego, klubowicze polecają zbliżone klimatem książki, w których młodzi ludzie stają do walki o przetrwanie: Kornelia –The Call: Wezwanie Peadar Ó Guilín, Igor – Igrzyska śmierci Suzanne Collins, a Mateusz – Gone Zniknęli Michaela Granta.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.