Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Kluby: Rzecz karkołomna - „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego
  19 grudnia 2016

  Z cyklu „Filmowe portrety malarzy” 19 grudnia br. odbyło się spotkanie w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle o filmie Lecha Majewskiego „Młyn i krzyż”.

 • Kluby: Z świąteczną wizytą w Krainie lodu
  16 grudnia 2016

  W piątkowy wieczór 16 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkali się dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin by wziąć udział w przedświątecznych przygotowaniach w których towarzyszył nam sympatyczny bałwanek Olaf.

 • Kluby: „Zamiast cię poślubić, dam ci obraz”
  12 grudnia 2016

  12 grudnia br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się rozmowa o książce Małgorzaty Czyńskiej „Najpiękniejsze kobiety z obrazów: prawdziwe historie”.

 • Kluby: Oczarowała mnie ta nocna cisza
  08 grudnia 2016
  8 grudnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.
 • Akcje: Czy Mikołaj widzi wszystko?
  07 grudnia 2016

  Mikołajki to czas bardzo przez wszystkich wyczekiwany. Najmłodsi co roku zadają te same pytania: Czy Święty Mikołaj przyjdzie? Co mi przyniesie? Czy przypadkiem nie będzie to rózga? 7 grudnia 2016 r. próbowaliśmy na nie odpowiedzieć wraz z dziećmi z Prywatnego Bajkowego Przedszkola w Jaśle.

 • Akcje: Odwiedziny Mikołaja
  05 grudnia 2016

  Jaki jest ulubiony kolor Świętego Mikołaja? Jakim pojazdem porusza się po świecie i jakimi słowami wita dzieci? Te i inne pytania zadawały jasielskie przedszkolaki Świętemu Mikołajowi, który 5 grudnia 2016 r. odwiedził oddział przedszkolny w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

 • Akcje: Święty Mikołaj istnieje!
  05 grudnia 2016

  Przybywa do nas w różny sposób – saniami, samochodem lub helikopterem. Wchodzi kominem lub oknem. Jednak wszyscy z taką samą radością na niego czekamy. Tak było i tym razem. Mikołaj nie zawiódł! 5 grudnia br. w hali sportowej MOSiR odbyło się spotkanie mikołajkowe. Organizatorem spotkania był Zarząd Osiedla Jasło-Mickiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Między astronomią a poezją
  28 listopada 2016

  28 listopada br. Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” gościł w Obserwatorium Astronomicznym I LO w Jaśle, którego opiekunem jest nauczyciel fizyki i astronomii Ryszard Prajsnar.

 • Akcje: Święto Pluszowego Misia w Filii nr 2
  25 listopada 2016

  25 listopada swoje święto obchodzą Pluszowe Misie. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, które nosi imię Pluszowego Misia.

 • Kluby: Życie na dwa głosy
  22 listopada 2016
  22 listopada spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Rozmawiali o trudnej miłości, chorobie i relacjach rodzinnych omawiając książkę Kingi Dębskiej „Moje córki krowy”.