Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Po iPad’y do Biblioteki! Jasielska Biblioteka laureatem konkursu „Tablety w bibliotece”

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spośród 651 konkursowych zgłoszeń, zgłoszenie jasielskiej Biblioteki zajęło III miejsce.

 • Jasielska Biblioteka uhonorowana przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została uhonorowana przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

 • Książki: Zrób sobie i swoim bliskim prezent! Czytaj!

  Wielu z nas bardzo chciałoby spędzić chwilę z dobrą książką w czasie przedświątecznej gonitwy, a najmłodsi na pewno chętnie posłuchaliby głośnego czytania o przygodach sympatycznego urwisa Mikołajka J. J. Sempé i R. Goscinnego. Aby podpowiedzieć naszym czytelnikom co mogłoby znaleźć się w prezentach od Świętego Mikołaja oraz umilić radosny czas świątecznych oczekiwań proponujemy kilka idealnych na tę porę roku książek.

 • Dla bibliotekarzy: Wolne licencje? Warto znać!

  Na jakich zasadach zamieszczać w Internecie materiały opracowane przez swoją bibliotekę, dom kultury, szkołę czy inną instytucję lub firmę? Jak korzystać z twórczości innych? Dlaczego warto zadbać o dalszą promocję naszych materiałów opatrując je odpowiednią licencją? Zapraszamy do zapoznania się z publikacją  Określanie warunków prawnych dla Twoich publikacji w sieci Kamila Śliwowskiego z Creative Commons Polska.

 • Projekty: Wymiary wolności – nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

  Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

 • Akcje: Wyniki pierwszej zabawy językowej Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015

  Pierwsze zabawa językowa w akcji „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015” za nami! Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi została rozlosowana jedna - autorstwa pani Anety Rolek.

 • Książki: Dziewczynka z Szóstego Księżyca

  Czy znamię Niny i jej dziadka, wielkiego alchemika  to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę? Jak uchronić Szósty Księżyc przed przebiegłym i perfidnym hrabią Karkonem Ca`d`Oro? O tym dowiesz się czytając książki Moony Witcher z serii Dziewczynka z Szóstego Księżyca.
   

 • Książki: Zapraszamy do Cukierni pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

  Z okien cukierni „Pod Amorem” widać Gutowski rynek. Podczas wykopalisk prowadzonych pewnego lata na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie Igi - córki właściciela cukierni „Pod Amorem”. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę i zrealizuje swoje plany? Czy przepowiednia sprzed wieków się spełni? 

 • Książki: Kim jest Harry Clifton?

  Jakie są szanse, że syn angielskiego dokera zostanie bogatym arystokratą, a jego sława przekroczy granice kontynentu? Dowiesz się sięgając po książki Jeffrey’a Archera z serii Kroniki Cliftonów.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz