Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Recenzja jaślanki najlepsza w Polsce!
  25 marca 2021

  Z wielką radością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie Instytutu Książki „Klubowicze do klawiatur” za recenzję roku 2020 w kategorii dorośli nagrodę otrzymała  Stanisława Czernik z Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, za recenzję książki Agaty Napiórskiej „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.

 • Znikąd z miłością. Josif Brodski: poeta i świat – wykład online
  23 marca 2021

  Wykład „Znikąd z miłością. Josif Brodski: poeta i świat” został przeniesiony na 23 marca 2021 r. na godz. 18:30.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na nowy cykl wykładów i spotkań pod hasłem „Świat literatury, literatura świata”. Powrócimy w nim do klasyki literatury polskiej i światowej, przybliżymy sylwetki autorów, przyjrzymy się różnorodnym nurtom. Będzie też okazja do poznania współczesnych trendów i zwrócenia uwagi na ważne zjawiska w literackim świecie.

   

 • Poeta i świat
  23 marca 2021

  Nowy cykl „Świat literatury, literatura świata” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 23 marca 2021 rozpoczęła wykładem Aleksandry Brzuzy „Znikąd z miłością. Josif Brodski: poeta i świat”, absolwentki filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorantki na Wydziale Filologicznym i wykładowcy w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ.

   

   

 • Akcje: Światowy Dzień Poezji
  16 - 23 marca 2021

  Poezja pomaga zrozumieć otaczający nas świat, swoje przeżycia, tęsknoty i odczucia, dostrzec inną perspektywę. Jedni za nią przepadają, inni jej nie rozumieją.

   

   

 • Akcje: Jakie są marzenia kobiet, kobietek i dziewczynek?
  16 marca 2021

  Akcja czytelnicza zorganizowana przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle pt.: Marzenia, kobiet, kobietek i dziewczynek pokazała o czym marzymy.

   

 • Juniwersytet: Spotkanie z łowcą tajemnic – czyli archeologia dla najmłodszych
  13 marca 2021

  13 marca 2021 studenci Juniwersytetu zgłębiali tajniki archeologii podczas spotkania online z Marcinem Gostkowskim – archeologiem, historykiem, popularyzatorem nauki, współzałożycielem grupy rekonstrukcji historycznej DW Arkona oraz Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni.

   

   

 • Informacje dotyczące problemów z dostępem do katalogu
  10 marca 2021

  Informujemy czytelników, że z powodu awarii w jednej z serwerowni obsługującej systemy biblioteczne SOWA oraz portal w.bibliotece.pl nie jest możliwy dostęp do usług dla części użytkowników.

 • Akcje: Dzień Kobiet w Bibliotece
  08 - 15 marca 2021

  Czym jest kobiecość? To przecież nie tylko delikatność, piękno i emocjonalność. Kobiecość jest siłą, niezależnością, mądrością…

   

 • „Kobiece spojrzenie” – wystawa prac Alicji Antonik
  08 marca 2021

  Pasją autorki od lat jest rękodzieło artystyczne, jednak dopiero na emeryturze znalazła czas na jego realizację. Swoje prace prezentuje na wielu wystawach i konkursach, prowadzi warsztaty z seniorami, młodzieżą i dziećmi, pokazując że nie można popadać w marazm, tylko poszukiwać własnych talentów i twórczej ekspresji.

   

   

 • Wystawa „Kot magiczny, kot symboliczny, kot liryczny”
  02 marca - 30 kwietnia 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza czytelników do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest kot.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz