Akcja: Tydzień Bibliotek w Filii nr 2

piątek, 08 - piątek, 15 maja 2015
Akcja: Tydzień Bibliotek w Filii nr 2

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniach 8-15 maja br., zaprosiła do „wybrania biblioteki” czytelników w każdym wieku.

Przedszkolaki, podczas zajęć "Co kraj to obyczaj", szukały odpowiedzi na pytania: Co to jest Unia Europejska? Dlaczego na fladze Unii jest 12 gwiazd? Kim jest Syriusz? Maluchy dowiedziały się jak powiedzieć dzień dobry w językach krajów europejskich i dzielnie pracowały nad stworzeniem flagi Unii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wzięli udział w zajęciach z twórczego recyklingu, podczas których wykonywali niecodzienne ozdoby z zniszczonych książek. Super, możemy przerobić książki na coś zupełnie innego - ze zadowoleniem powiedział Michał, uczestnik zajęć „Makulatura w ruch”.

Natomiast mali czytelnicy uczestniczący w zajęciach Kalejdoskop wiedzy i zabawy poznali jasielskie legendy i wykonały techniką scrapbookingu  pocztówki z Jasła.

Dorośli i seniorzy zmierzyli się z nowymi technologiami. Uczestnicy zajęć „Wybieram tablet!” uczyli się obsługiwać tablety,  poznali aplikacje przydatne np. do robienia i edytowania zdjęć czy wirtualnego zwiedzania miast. Seniorzy poznali również strony internetowe i aplikacje do planowania podróży, zwiedzania muzeów, słuchania koncertów i „spacerów w Kosmosie”.To może zamiast laptopa kupię sobie tablet - powiedziała pani Maria - mniejszy, bardziej poręczny, a tyle potrafi.

Podczas Tygodnia Bibliotek w Filii nr 2 nie zabrakło spędzania wolnego czasu w międzypokoleniowym gronie. Uczestnicy spotkania „Rodzinne budowanie” wysłuchali legend o Jaśle, a później wzięli udział w architektonicznych zabawach drewnianymi klockami, kartonami i postocoolkami. Powstały jasielskie ulice i parkingi, urzędy, kościoły, basen, park z fontanną i glorietką.