Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Mikołajki jak z bajki

poniedziałek, 07 grudnia 2015
Akcje: Mikołajki jak z bajki

Czy każdy człowiek na świecie wie, kim jest Święty Mikołaj? Komu przynosi najwięcej prezentów, a kogo omija? Na jaki adres należy wysłać list?

Co roku dzieci z niecierpliwością czekają na grudzień. Każde z nich chce spotkać długo wyczekiwanego Św. Mikołaja i dowiedzieć się, czy w tym roku zasłużyło na prezent. 7 grudnia, w poniedziałkowe popołudnie, jasielską salę MOSiR wypełnił śmiech i gwar blisko 75-osobowej gromadki dzieci oczekującej  upragnionego gościa. Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, dzieci wysłuchały Opowieści o prawdziwym Świętym Mikołaju Artura  Janickiego i uczestniczyły w świątecznych zabawach.

Podczas tworzenia portretu Św. Mikołaja Damian zastanawiał się: Czy musimy usnąć, aby odwiedził nas Święty Mikołaj?, a Weronika: Czy łatwo jest wchodzić do domu kominem?  Wszystkie dzieci wzięły udział w quizie o Św. Mikołaju, a na zakończenie spotkania zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Najmłodsi, pożegnawszy Mikołaja, szczęśliwi i pełni wrażeń  powrócili do swoich domów z nadzieją, że za rok Święty znów ich odwiedzi.

Organizatorem spotkania był Zarząd Osiedla Jasło – Mickiewicza, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która przygotowała oprawę artystyczną.
W imieniu Zarządu Osiedla oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej dziękujemy wolontariuszom: Iwonie Zabawie i Adrianowi Rychter oraz harcerzom z 139 DH „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, działającej przy Zespole Sztuk Miejskich nr 3 w Jaśle za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu wydarzenia.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.