Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Biblioteka inspiruje – XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

piątek, 13 maja 2016
Akcje: Biblioteka inspiruje – XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

Głośne czytanie, zajęcia z tabletami, zabawy logopedyczne, wspólne budowanie z drewnianych klocków, odkrywanie różnych wymiarów książki – za nami XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Na dużych i młodszych, którzy odwiedzili w dniach 9-13 maja sobniowską filię, czekało sporo atrakcji!

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii  nr 1 rozpoczął się od spotkania z Rozalią  Kolanko, pisarką regionalną, członkinią  Klubu Powiększania Wyobraźni jasielskiej Biblioteki. Poetka opowiedziała dzieciom o swoich pasjach, inspiracjach i twórczości. Uczniowie przygotowali inscenizacje do wybranych wierszy poetki z tomiku „Ukochane zwierzaki”. Wysłuchaliśmy wierszy: „Kaczka i Mruczek”, „Myszka i Lis” „Kózka i Wilk”. Na zakończenie spotkania, pod czujnym okiem pisarki dzieci malowały portrety ulubionych zwierzaków. 

Podczas kolejnych dni, najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami i dziadkami spotykali się w Bibliotece na wspólnym układaniu drewnianych klocków, głośnym czytaniu i odkrywaniu różnych form książki. Dzieci przekonały się, że książka nie zawsze musi być drukowana, czasem staje się przestrzenną budowlą a czasem przytulanką. Tradycyjnie nie zabrakło zabaw z chustą Klanzy. Z kolei uczniowie klas szóstych mieli okazje zapoznać się z tabletami i aplikacjami do nauki języka polskiego np. Ortografia z Ortogratką. Uczestnicy zajęć poznali także gry i aplikacje, które ćwiczą umysł. To były świetne zajęcia – powiedziała na zakończenie Sylwia. 

Na zakończenie inspirującego tygodnia z Biblioteką czytelnicy wzięli udział w zabawach, grach i łamigłówkach logopedycznych oraz  czytaniu wierszy A. Frączek, M. Strzałkowskiej.

Tegoroczny  Tydzień Bibliotek w Filii nr 1 był bardzo udany. Świadczą o tym uśmiechy dzieci i słowa:  Było super!  Jeszcze odwiedzimy bibliotekę!