Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Czytać każdy może! Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 1

środa, 30 września 2015
Akcje: Czytać każdy może! Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 1

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak ważne jest głośne czytanie i  jak często słuchamy głośnego czytania? My już poznaliśmy  odpowiedzi! Wspólnie z przedszkolakami z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, 30 września br. uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Przedszkolaki wysłuchały ulubionych wierszy J. Brzechwy, J. Tuwima , M. Konopnickiej i wzięły udział w bajkowej zgaduj-zgaduli.  Dzieci  miały okazje przekonać się o tym, że czytać każdy może, i „na każde pytanie odpowie czytanie”.

Najmłodsi przypominali sobie w jakich sytuacjach dnia codziennego słuchają głośnego czytania i kto im najczęściej czyta. Oglądali również książki-zabawki – przestrzenne i dźwiękowe. Największe uznanie małych czytelników zyskały książki trójwymiarowe z serii Przyroda w 3D. Zobaczyłem pająka i dotykałem głowy tygrysa – to było super! – powiedział Jakub, jeden z uczestników.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.