Akcje: Czytamy z baśniowymi bohaterami!

piątek, 27 lutego 2015
Akcje: Czytamy z baśniowymi bohaterami!

Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z Zapałkami czy Nowe szaty cesarza to lektury obowiązkowe każdego miłośnika baśni! 27 lutego br., do świata baśni Hansa Christiana Andersena oraz Jakuba i Wilhelma Grimm, przenieśli się mali czytelnicy z Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Czy tytułowe „brzydkie kaczątko” naprawdę jest brzydkie? Jak wyglądają szaty cesarza? Gdzie latający kufer zaniósł syna bogatego kupca? Na te i inne pytanie odpowiedzieli mali czytelnicy. Dzieci, śledząc pełne przygód losy baśniowych bohaterów, dowiedziały się jakie wartości są ważne, jak należy się zachowywać wobec innych oraz, że dobro, mądrość i odwaga zwyciężają zło, głupotę i tchórzostwo.

Spośród baśniowych bohaterów największą sympatię zyskała Dziewczynka z zapałkami i Brzydkie kaczątko, najmniejszą natomiast – zła czarownica z baśni Jaś i Małgosia. A samo odkrywanie baśniowej literatury? Mali uczestnicy zgodnie stwierdzili, że jest ciekawe i pełne przygód!

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”, włącza się w ogólnopolską kampanię propagującą wartość czytania.