Akcje: Głośne czytanie i świętowanie!

środa, 14 października 2015
Akcje: Głośne czytanie i świętowanie!

14 października 2015 r. minęła 89. rocznica wydania książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a. Z tej okazji w dwóch oddziałach przedszkolnych w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle odbyły się Urodziny Najlepszego Misia pod Słońcem.

Przedszkolaki odśpiewały Kubusiowi gromkie „Sto lat” oraz złożyły jubilatowi życzenia. Dzieci dowiedziały się jakie książki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach można znaleźć w bibliotece. Dużo radości sprawiło dzieciom odgadywanie zagadek. Okazało się, że przedszkolaki dobrze znają Puchatka - jubilata i na pytania odpowiadały bezbłędnie.

Była również okazja do tańców, zabaw, śpiewania piosenek o misiach, układania misiowych puzzli. Przedszkolaki  ulubionemu misiowi z okazji urodzin ofiarowały czerwone serduszka ze swoim imieniem  i wykonały kolorowy plakat, a wszystko po to, by przypomnieć, że miś jest najlepszym przyjacielem najmłodszych. Zabawom towarzyszyło głośne czytanie.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.