Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Imieniny Pana Mikołaja

sobota, 06 grudnia 2014
Akcje: Imieniny Pana Mikołaja

W dniu imienin Święty Mikołaj nie ma lekkiego życia. Wiadomo, dzieci jest mnóstwo, a Mikołaj tylko jeden. Ale  nam się udało! 6 grudnia podczas spotkania współorganizowanego przez Filię nr 3, Mikołaj zawitał do Sali Zarządu Osiedla Mickiewicza w Jaśle.

Dzieci dowiedziały się, kim jest Święty Mikołaj, skąd przychodzi,  i  dlaczego jest taki dobry. Wzięły udział w świątecznych zajęciach  robiąc portrety, podczas których Adaś zastanawiał się, czy Mikołaj był kiedykolwiek młody, a Paulinka czy zawsze miał pękaty brzuch i długą siwą brodę. Długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj został powitany wierszami recytowanymi przez  zimowe śnieżynki - Amelkę, Alę i Oliwię.
Wszystkie grzeczne dzieci wzięły udział w quizie o Św. Mikołaju, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i zaprosiły go na następny rok. Było gwarno, wesoło i kolorowo.

Organizatorem spotkania był Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która przygotowała oprawę artystyczną. W imieniu organizatorów dziękujemy wolontariuszom: Gabrysi Czerwińskiej, Michałowi Koś, Iwonie Zabawie. Bez ich pomocy na pewno  nie byłoby tak wesoło.