Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Krasnoludki, trolle i chochliki w Filii nr 1

środa, 29 lipca 2015
Akcje: Krasnoludki, trolle i  chochliki w Filii nr 1

Czy krasnoludki, żyją wśród nas? Jak wyglądają, gdzie mieszkają? Jak nazywają się najbardziej znane krasnale? Na te pytania odpowiedzieli uczestnicy zajęć wakacyjnych BIBLIOletnisko - Krasnoludki oraz inne małe ludki w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Środowe spotkania wakacyjne  w Filii nr 1, to zajęcia poświęcone tematyce małych ludków, krasnali, chochlików i trolli. Dzieci dowiedziały się, że są  krasnoludki są bardzo małe i zwinne, a ich siedzibą są małe domki, doskonale ukryte przed „ciekawskimi”. Według własnej wyobraźni stworzyły postacie wesołych krasnali, czerwone czapeczki i kolorowe skrzacie domki.

Na zajęciach wakacyjnych uczestnicy przygotowali także portret najbardziej znanego krasnala Hałabały. W Filii nr 1 nie zabrakło głośnego czytania oraz słuchania bajek, baśni i wierszy o krasnoludkach. W lipcu, w czterech spotkaniach uczestniczyło 49 dzieci.

Podczas kolejnych zajęć odwiedzimy krainę kwiatowych wróżek, poznamy krasnoludkowi księgę imion, a na zakończenie zajęć wakacyjnych zorganizujemy konkurs na najlepsze krasnoludkowe przebranie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Czytelnia Główna (ul. Kościuszki 47) środa 12.00
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środa 12.00
Fila nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartek 12.00
Fila nr 3 (ul. Szopena 22) wtorek 12.00

Jednocześnie przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, regulamin i deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem BIBLIOLETNISKO - ZAPISY NA ZAJĘCIA.