Akcje: Książka w ruchu – Jasielski Dzień Dziecka na stoisku Biblioteki

30 maja - 01 czerwca 2022
Akcje: Książka w ruchu – Jasielski Dzień Dziecka na stoisku Biblioteki

Pierwszego czerwca 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do Ogródka Jordanowskiego na ścieżkę zdrowia „Książka w ruchu”, gdzie czekają na Was trzy stanowiska: „Bose stópki”, „Sprawne rączki” oraz ”Siłownia języka i umysłu”.

Na starcie otrzymacie kartę. Waszym zadaniem jest pokonanie wszystkich trzech stanowisk i zebranie trzech pieczątek. Po pokonaniu całej ścieżki zdrowia i wykonaniu wszystkich zadań czeka na Was niespodzianka!

Pierwsze stanowisko to „Bose stópki”, na którym najpierw rozgrzejecie się na matach, a zaraz potem będziecie mogli przejść przez dotykowy tor sensoryczny o różnorodnych strukturach. Na co dzień dziecko większość czasu spędza w butach i nie ma możliwości naturalnego masowania i pobudzania receptorów, które znajdują się w stopach.

Następnie udacie się do przystanku o nazwie „Sprawne rączki” – tutaj będzie na Was czekał worek pełen tajemnic oraz książeczki sensoryczne. Pomagają one dziecku samodzielnie zbadać zmysł dotyku. Zabawa w worek pełen tajemnic nie tylko usprawni rączki, ale tez pobudzi wyobraźnię.

Na ostatnim stanowisku o nazwie „Siłownia języka i umysłu” poćwiczycie sprawność wymowy i głowy. Zmierzycie się z łamańcami językowymi oraz spróbujecie swoich sił w układaniu tangramów – gier logicznych, puzzli. Trening umysłu ćwiczy nie tylko pamięć, ale też uważność oraz sprawność zręcznościową.

Nie zapomnijcie o zebraniu wszystkich pieczątek i odebraniu super gadżetów!

Oczywiście nie zabraknie również kącika z książkami! Zapraszamy bardzo serdecznie.