Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Mistrzowie wybierają Bibliotekę!

piątek, 17 lipca 2015
Akcje: Mistrzowie wybierają Bibliotekę!

Czy można nauczyć się kodować w Bibliotece? Zdecydowanie tak! Za nami II edycja programu Mistrzowie Kodowania. 17 lipca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle na uroczystym podsumowaniu wakacyjnej edycji spotkały się dzieci uczestniczące w zajęciach oraz ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. 

Mali programiści zaprezentowali wybrane projekty nad którymi pracowali podczas zajęć.  Patrycja przygotowała wielopoziomową grę-opowieść „To tylko sen”, Kuba, Damian i Paweł – różne wersje klasycznej gry „Labirynt” a Marysia i Zosia – wspólny projekt gry na czas „Piłeczki”. W mojej grze bohater musi dostać się do rakiety kosmicznej. Żeby to zrobić trzeba przejść labirynt – opowiadał Kuba. W moim projekcie bohaterką jest dziewczynka taka jak ja. Pewnego dnia wpada do teleportu i zaczyna się gra – tak swoją grę opisywała Patrycja.

Dzieci otrzymały dyplomy Mistrzów Kodowania i wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeli filmik „Mistrzowie wybierają Bibliotekę!” podsumowujący II edycję programu w jasielskiej Bibliotece. Na zakończenie mali programiści zaprosili rodziców i krewnych do wspólnego kodowania. To takie odwrócenie ról. Tym razem my-dorośli uczymy się czegoś od dzieci – powiedziała pani Alina, mama jednego z Mistrzów Kodowania.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Filmik "Mistrzowie wybierają Bibliotekę":