Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Morskie opowieści w Filii nr 2

czwartek, 30 lipca 2015
Akcje: Morskie opowieści w Filii nr 2

Kim są Wikingowie? Co składa się na niezbędnik pirata? O czym pisał w dzienniku pokładowym kapitan Huck? Na te pytania odpowiedzieli mali uczestnicy zajęć BIBLIOletnisko w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wakacyjne spotkania w Filii nr 2 przebiegają pod hasłem morskich legend i opowieści oraz związanych z nimi barwnych przygód. W lipcu, w czterech spotkaniach uczestniczyło ponad 40 dzieci.

Dzieci dowiedziały się kim byli i gdzie mieszkali wikingowie, poznawały głębiny morskie i ich mieszkańców, w akwariach zamknęły „świat podmorskich osobliwości”. Sprawdzały co znajduje się w niezbędniku każdego pirata oraz, wykorzystując metodę origami, konstruowały pirackie statki.Na zakończenie odwiedziły rajską wyspę, którą „urządziły” według własnych pomysłów i wyobraźni. Głośne czytanie oraz przeglądanie książek o tematyce morskiej dopełniły całości.

Kolejne przygody z morskimi inspiracjami już w sierpniu. Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!
Czytelnia Główna (ul. Kościuszki 47) środa 12.00
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środa 12.00
Fila nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartek 12.00
Fila nr 3 (ul. Szopena 22) wtorek 12.00

Jednocześnie przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, regulamin i deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem BIBLIOLETNISKO - ZAPISY NA ZAJĘCIA.