Akcje: Nasi przyjaciele: policjanci i pielęgniarki

wtorek, 13 czerwca 2017
Akcje: Nasi przyjaciele: policjanci i pielęgniarki

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozpoczęła głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Wiersz czytały mamy Janka i Kuby – uczestników zajęć z cyklu „Spacer z Sokratesem”. Głośnemu czytaniu towarzyszyły artystyczne zabawy w tworzeniu papierowego teatrzyku Kamishibai.

Plastusiom z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle przyniosła wiele pozytywnych emocji. Po głośnym czytaniu książki Ale ja tak chcę! Beaty Ostrowickiej przez nadkomisarza Jacka Krzyżaka – Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle oraz starszego sierżanta Barbarę Pawłowską poznawaliśmy tajniki pracy policjantów. Dzieciom najbardziej podobały się samochody policyjne. Każdy przedszkolak chciał też mieć zdjęcie w policyjnej czapce.

Pólnutki z Przedszkola Miejskiego nr 11 podczas spotkania z pielęgniarkami z NZOZ „Somed” wysłuchały książki Przytul mnie Nicholasa Vijicica. Panie: Magda i Ela opowiadały o swoim zawodzie, a przy okazji zmierzyły wszystkim dzieciom temperaturę oraz ciśnienie krwi. Okazało się, że wszyscy jesteśmy zdrowi.

W Filii nr 3 przez cały Tydzień Czytania trwała także akcja POCIĄG-nij innych, dzięki której czytelnicy chętnie korzystali z polecanych im książek przez innych czytelników.

Wydarzenia odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”