Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3

środa, 25 - sobota, 28 września 2019
Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki, Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosiła do siebie 25 września 2019 r. dzieci z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

Gościem specjalnym była pani Elżbieta – Naczelna Pielęgniarka z  Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Somed” w Jaśle, która przeczytała baśń o Czerwonym Kapturku. Po wysłuchaniu głośnego czytania dzieci rysowały zawartość koszyka Czerwonego Kapturka i brzucha wilka – po uwolnieniu babci i Czerwonego Kapturka. Przedszkolaki zostały małymi bajarzami, rozwiązywały bajkowe zagadki i quizy.

Dzieci na zakończenie spotkania otrzymały zakładki do książek i obiecały, że poproszą rodziców, aby codziennie im czytali.

Natomiast w sobotę, 28 września 2019 r., podczas inauguracji zajęć z cyklu Niesamowita natura dzieci wysłuchały głośnego czytania opowieści Kurta Cyrusa „Gdzie jest kameleon?” Uczestnicy zajęć stwierdzili, że głośne czytanie jest ważne, a obcowanie z książką jest dobrą zabawą.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.