Akcje: Podróż do Księżycowej Krainy z Misiem Fantazy

czwartek, 27 października 2016
Akcje: Podróż do Księżycowej Krainy z Misiem Fantazy

Miś Uszatek ma oklapnięte uszko, Miś Paddington pochodzi z mrocznych zakątków Peru, Kubuś Puchatek lubi małe co nieco. Jakie jeszcze misie zamieszkują książki dla dzieci? - Dowiedziały się tego dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10, które odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle 27 października 2016 r.

Kto jeszcze nie znał futrzastych bohaterów, mógł poznać misia Freginalda i jego przyjaciela prosiaczka Fryderyka. Dowiedział się, jaka jest ulubiona maskotka królewny Karolinki i kim jest Misio Fisio i jego przyjaciel Miś Foremka. Najwięcej czasu zajęła przedszkolakom podróż z Misiem Fantazy po Księżycowej Krainie. Z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia wszystkie misie dostały gwiazdki pełne życzeń narysowanych przez dzieci i uniesionych w kosmos przez kolorową rakietę.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.