Akcje: Podwórkowe Fantazje w Dniu Dziecka

czwartek, 28 maja 2015
Akcje: Podwórkowe Fantazje w Dniu Dziecka

28 maja br. Komitet Opiniujący Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował piknik osiedlowy z okazji Dnia Dziecka. W organizację wydarzenia włączyła się Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym głośnym czytaniem wiersza „Lokomotywa” J. Tuwima. Najmłodszym czytali: Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Małgorzata Oberc – członek Komitetu Opiniującego Osiedla przy ul. Krasińskiego, pani Eulalia Cetnar z Klubu Niezapominajki działającym przy Zarządzie Osiedla Jasło Mickiewicza oraz Eryka i Roksana Pięta – czytelniczki biblioteki.

Uczestnicy pikniku mogli sprawdzić swoją wiedzę z literatury, biorąc udział w Bajkowym teleturnieju 1 z 10, rozwinąć koncentrację, zręczność i wytrwałość podczas gry w Podwórkowe bierki oraz  wykazać się swoją kreatywnością w zabawie z kolorową chustą KLANZY. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii czekały książkowe nagrody.

Przygotowane przez jasielską Bibliotekę aktywności, związane tematycznie z książką i literaturą, są częścią XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Całe Jasło czyta dzieciom”.

W wydarzeniu wzięli udział  wolontariusze i harcerze z 139 DH „Lisy” im. Leopolda „Lisa” Kuli, działającej przy Zespole Sztuk Miejskich nr 3 w Jaśle.