Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Przedszkolaki kochają pluszaki…

środa, 16 października 2019
Akcje: Przedszkolaki kochają pluszaki…

Z okazji Urodzin Książkowego Misia 16 października 2019 r. w  Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się przyjęcie, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

Wraz z przedszkolakami do biblioteki przybyły misie: małe i duże, białe, brązowe – każdy piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Kubusia, obejrzały zdjęcia Krzysia oraz maskotek będących pierwowzorami bohaterów książkowych. Dowiedziały się, jakie książki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach można znaleźć w bibliotece. Dużo frajdy sprawiło odgadywanie zagadek. Okazało się, że przedszkolaki bardzo dobrze znają nie tylko jubilata, ale także pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu. Przedszkolaki ofiarowały solenizantowi własnoręcznie wykonane laurki z podobizną Misia o Małym Rozumku – wszystko to po to, by przypomnieć, że miś jest najlepszym przyjacielem najmłodszych i tak pozostanie już na zawsze.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.