Akcje: Przyjaciółka pielęgniarka – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3

piątek, 29 września 2017

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak ważne jest głośne czytanie i  jak często słuchamy głośnego czytania? My już poznaliśmy odpowiedź! 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosiła  dzieci z grupy „Motyle” z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Gościem specjalnym była pani Elżbieta  – naczelna pielęgniarka z  Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Somed w Jaśle, która przeczytała opowiadanie Ralfa Butschkowa Mam przyjaciółkę pielęgniarkę. Dzieci dowiedziały się jak działa izba przyjęć, jaką pracę wykonują pielęgniarki i dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była również prezentacja  akcesoriów medycznych: aparatu do mierzenia ciśnienia, termometru, czy środków opatrunkowych oraz pokaz ich praktycznego zastosowania.

Podczas zajęć dzieci zobaczyły, że obcowanie z książką może być dobrą zabawą, przy której szybko płynie czas. Miały okazję przekonać się o tym, że można czytać wspólnie z mamą
i tatą oraz, że „ czytanie odpowie na każde pytanie”.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.