Akcje: Roboty Finch i kodowanie! Link do przyszłości w jasielskiej Bibliotece

wtorek, 24 listopada 2015
Akcje: Roboty Finch i kodowanie! Link do przyszłości w jasielskiej Bibliotece

Czy kodowanie jest trudne? Czym zajmują się informatycy? Jak zakodować samodzielne robota? I najważniejsze – co zrobić żeby nasz robot wygrał wyścig? Na te pytania odpowiedziały dzieci uczestniczące w warsztatach kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Warsztaty odbyły się 24 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.”

Dzieci poznały język Scratch w którym programistyczne polecenia mają formę puzzli. Mali programiści nauczyli się jak tworzyć proste gry, ułożyli pierwsze fragmenty kodu i samodzielnie zakodowali roboty Finch.

Najwięcej emocji wzbudził wyścig, w którym trzeba było tak sterować robotem tak aby jak najszybciej przeszedł labirynt i dotarł do mety.  Mogliśmy sterować robotem za pomocą strzałek i spacji, to było super! Nasz Franek zdobył pierwsze miejsce, Najbardziej podobało mi się, że było dużo zabawy i poznaliśmy kodowanie  – opowiadali uczestnicy.

Spotkanie poprowadził Tomasz Molęda – absolwent Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Automatyka, trener umiejętności informatycznych, młody profesjonalista programu Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę, na codzień związany ze Stowarzyszeniem Edukacja przez Internet.

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” stanowi kontynuację projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. Celem projektu jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazaniem im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.