Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Śladami Koziołka Matołka

poniedziałek, 09 stycznia 2017
Akcje: Śladami Koziołka Matołka

Kto jest autorem opowieści o słynnym koziołku? Czy Koziołek Matołek to matołek? Jakie przygody spotkały dzielnego podróżnika?

9 stycznia 2017 r. dzieci z Prywatnego Bajkowego Przedszkola w Jaśle - z okazji 133 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego - poznały historię Koziołka, który podróżował po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa – miejsca, gdzie „kują kozy”.

Młody, niedoświadczony i naiwny Matołek  podejmuje się trudnej misji. Wędruje po różnych krajach, gdzie poznaje interesujących ludzi i przeżywa wiele ciekawych przygód. Pomimo tarapatów, w które ciągle wpada, ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru.

Sympatyczny obieżyświat  ze swoimi  słabościami i lękami udowadnia nam, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.

Zajęcia odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.