Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Tajemnice kodowania w MBP w Jaśle

środa, 10 października 2018
Akcje: Tajemnice kodowania w MBP w Jaśle

10 października 2018 Tropiciele tajemnic odkrywali sekrety kodowania w programie Scratch Junior, włączając się do akcji Europe Code Week.

Europejski Tydzień Kodowania to doskonała okazja, aby przybliżyć najmłodszym język programowania, odpowiedni dla ich poziomu rozwoju, zaciekawić ich oraz zachęcić do  doskonalenia umiejętności kodowania. Scratch Junior pozwala dzieciom nauczyć się myśleć sekwencyjnie, samodzielnie projektować i rozwiązywać problemy.
Kodowanie - to brzmi poważnie! Niektórzy uczestnicy spotkania obawiali się, że to coś skomplikowanego i trudnego. Zupełnie niepotrzebnie! Każdy opanował podstawy programowania, a wszystkie wymyślone historie były ciekawe i zawierały mnóstwo bloczków kodu. Młodzi programiści nauczyli się jak dodawać nową scenę i duszki. Dowiedzieli się, co zrobić aby postacie się poruszały, zmieniały rozmiar lub znikały. Narysowali też własne tło i wymyślonego przez siebie bohatera.  Poznali zasady łączenia bloczków w taki sposób, by stworzyć sensowne skrypty i przekonali się, że nauka kodowania to dobra zabawa.