Akcje: Twórczo, radośnie, międzypokoleniowo w Filii nr 1

czwartek, 08 maja 2014
Akcje: Twórczo, radośnie, międzypokoleniowo w Filii nr 1

Głośne czytanie, radość międzypokoleniowych spotkań, odkrywanie bajek starszych pokoleń i dużo frajdy – za nami XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Czytanie łączy pokolenia” w Filii nr 1 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Na dużych i młodszych, którzy odwiedzili w dniach 9-14 maja sobniowską filię czekało sporo atrakcji!

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filli nr 1 rozpoczął się od odkrywania różnych wymiarów książki oraz uroku międzypokoleniowych spotkań. Podczas spotkania „Trzy wymiary książki” najmłodsi przekonali się, że ksiązka nie zawsze musi być drukowana, czasem staje się przestrzenną budowlą a czasem przytulaną. Natomiast spotkanie „Nasi dziadkowie też byli dziećmi” było okazją do wspólnych zabawach seniorów i wnuków.

Podczas kolejnych dni Tygodnia Bibliotek uczestnicy wysłuchali wierszy i bajek i wykonaniu KGW „Sobniowianki” Mieczysławy Krzysiak i wzięli udział w spotkaniu „SŁOWOgra”, które było okazją do twórczego czytania i budowania z klocków dla całej rodziny. Było gwarnie i radośnie a konstruowanie drewnianych budowli przyniosło wiele radości. Jest super, na pewno przyjdę na takie budowanie z klocków jeszcze raz – relacjonował jeden z uczestników.

Na zakończenie dzieci, rodzice i dziadkowie wzięli udział w spotkaniu „Rodzinne czytanie na sobniowskiej polanie” – nie zabrakło wspólnego czytania, integrujących zabaw czy emocjonujących quizów i zawodów.