Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Układanki, rymowanki

piątek, 24 marca 2017
Akcje: Układanki, rymowanki

Z okazji Światowego Dnia Poezji  Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zorganizowała 24 marca 2017 r. spotkanie  autorskie z Marią Tomasik - poetką  regionalną, prezesem Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

Autorka mieszka w Sądkowej, od najmłodszych lat pisze wiersze oraz bajki. Posiada w swoim dorobku wiele utworów  o tematyce religijnej. Pisze o rodzinie, ojczyźnie, przyrodzie.  Zadebiutowała w 2008 r. tomikami wierszy „Swojskie tematy. Sami swoi” oraz „Kocham Cię ziemio, po której chodzę”. W 2009 r. ukazała się bajka dla najmłodszych „Niezwykłe przygody wiejskiego Kołacza”, a w następnym roku wydano tomik „Ogród wspomnień”.  W 2012 r. ukazała się  bajka dla dzieci  „W gospodarstwie u Kacperka”, a rok później  „Przyjaciele Kacperka” – dedykowana dzieciom i wnukom.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej ZSM nr 5 w Jaśle. Maria Tomasik, zapytana o powód tworzenia wierszy,  odpowiedziała:  pisanie sprawia mi wielką frajdę. Poetka opowiedziała też o swoich pasjach, inspiracjach, twórczości i pomysłach.

Uczniowie przygotowali recytacje wybranych utworów poetki z tomiku „Niezwykłe przygody wiejskiego Kołacza” i „W gospodarstwie u Kacperka” . Wysłuchaliśmy wierszy: „Strach”, „Zmartwienie stokrotki”, „Wiosna”. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały dla gościa piosenkę o wiośnie i z uśmiechami na buziach pozowały do wspólnej fotografii.

Spotkanie  było niezwykłą szansą nie tylko na poznanie nowych utworów, ale także samej autorki, co z pewnością było dla uczestników bezcennym doświadczeniem.