Akcje: W krainie Świętego Mikołaja

poniedziałek, 06 grudnia 2021
Akcje: W krainie Świętego Mikołaja

W poniedziałek, 6 grudnia 2021 r., plac przed Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wypełnił gwar dzieci oczekujących na Mikołaja. Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, był czas na głośne czytanie wierszy mikołajkowych przez Dorotę Woźnicę – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusza Przetacznika – Prezesa Zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Jerzego Okarmę – Przewodniczącego Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza”.

Najmłodsi, by dowiedzieć się, czy zasługują na prezenty, musieli rozwiązać quiz o Mikołaju.
Długo oczekiwany gość, który zjawił się z mnóstwem prezentów, został powitany wspólnie recytowanym wierszem „Mikołaju, to już czas”.

Obdarowane dzieci, pożegnawszy Świętego Mikołaja, szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do swoich domów z nadzieją, że za rok znów je odwiedzi.

Ponad sześćdziesiąt paczek dla dzieci ufundował Prezes Zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Janusz Przetacznik.

Organizatorem spotkania był Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Przewodniczący Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza”.

Organizatorzy i uczestnicy spotkania mikołajkowego dziękują także strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle za przybycie i oświetlenie placu  przy Filii nr 3 MBP w Jaśle.