Projekty: Wszystko trzeba od czegoś zacząć!

piątek, 13 maja 2016
Projekty: Wszystko trzeba od czegoś zacząć!

Zastanawialiście się kiedyś skąd przychodzą nam do głowy pomysły i czy można je dotknąć? 13 maja sprawdzili to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, którzy gościli Wojciecha Widłaka, autora znanych i lubianych przygód o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach akcji "Polski-Pomysłowy Rodzinny".

W czasie spotkania najmłodsi twórczo wędrowali poprzez wyobraźnię i zastanawiali się czym jest pomysł, który może choćby zaowocować stworzeniem tak sympatycznej postaci, jak Pan Kuleczka czy Wesoły Ryjek. Wspólnie z autorem przeszukiwali worek z pomysłami i odkrywali symbole świadczące o tym, że aby przenieść się do świata fantazji potrzeba tak niewiele, bo „...pomysły to ziarenka piasku, które wpadają w wyobraźnię” – jak zaznaczył autor.

Akcja „Polski – Pomysłowo Rodzinny” jest realizowana w ramach projektu „Polski – Pomysłowy”.

Projekt Polski-Pomysłowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.  Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.p, oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.