Akcje: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

poniedziałek, 21 maja 2018
Akcje: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

Podczas XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Filia nr 1 zorganizowała zajęcia, których celem było zainteresowanie książką najmłodszych czytelników oraz przybliżenie historii naszego kraju. Czytaliśmy legendy i opowiadania.

Żyli sobie kiedyś król i królowa to spotkanie dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Jaśle. Śpiąca królewna, którą czytały gimnazjalistki z Zespołu Szkól Miejskich nr 5: Aneta i Kasia, jest znaną i lubianą baśnią Charles’a  Perraulta. Właśnie minęło 315 lat od jego śmierci.

(Do)wolność czytana  połączyliśmy ze znajomością  historii życia  Jan Pawła II. Powstało przedstawienie w teatrzyku Kamishibai na podstawie książki Anny Czerwińskiej- Rydel Wielki Karol i mały Lolek. Lektorem był ksiądz Robert.

Nawiązując do historii Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości wspólnie z grupą dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 poznaliśmy jedną z polskich legend. Po lekturze książki Wojciecha Widłaka O smoku spod Wawelu powstały obrazki przedstawiające smoka wawelskiego i królewskie miasto Kraków.