Akcje: XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 3

wtorek, 16 maja 2023
Akcje: XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 3

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami. W tym roku odbywał się pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” Na małych czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach  8 – 15 maja 2023 r. czekało mnóstwo atrakcji!

Jak należy zachować się w bibliotece, dlaczego musimy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co należy zrobić, aby otrzymać kartę biblioteczną? Jakie biblioteka posiada książki? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań.

Najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 2 i Przedszkola nr 9 odkrywali tajemnice książki i biblioteki, poznawali tajniki zawodu bibliotekarza i zasady korzystania z biblioteki. Przedszkolaki z entuzjazmem przeglądały książki edukacyjne, obrazkowe i dźwiękowe. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przejść książka, zanim trafi do biblioteki, jakie są rodzaje książek, a także jak ważne jest poszanowanie książek.

Z okazji Roku Mikołaja Kopernika z przedszkolakami rozmawialiśmy o tym wybitnym polskim astronomie, o planetach, gwiazdach, kosmosie i pierwszych ludziach w przestrzeni kosmicznej. Nie zabrakło oczywiście literatury na ten temat. O tym, że zajęcia były udane, świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci, które w doskonałych humorach wróciły do przedszkoli.

Podczas zajęć z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy” tworzyliśmy książkę o sobie samym, powstały kolorowe, kilkustronicowe, artystycznie wykonane książeczki.

Tydzień Bibliotek to także prezentacja książkowych nowości i dużo niespodzianek dla najmłodszych czytelników odwiedzających w tych dniach bibliotekę.