Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Z Franklinem – weselej!

poniedziałek, 02 - piątek, 13 lutego 2015
Akcje: Z Franklinem – weselej!

Zimowe ferie to doskonała okazja do…czytania! Przekonali się o tym najmłodsi czytelnicy z  Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, którzy od 2 do 13 lutego br. uczestniczyli w zajęciach feryjnych Karuzela z pisarzami.

Z okazji feryjnego czytania, w Filii nr 1 powołano Zimowy Klub Przyjaciół Franklina - sympatycznego małego Żółwika, znanego dzieciom z cyklu książeczek.

Dzieci wysłuchały opowieści o Franklin, który przygotowuje święta, zostaje detektywem i bawi się z przyjaciółmi w kosmiczną podróż. Dowiedziały się także, kto jest najlepszym przyjacielem Franklina, dlaczego Żółwik dąsa się na siostrę i jaka jest jego ulubiona maskotka. Śledząc przygody Franklina odkrywały jednocześnie sprawy ważne dla każdego kilkulatka – razem z Żółwikiem dowiedziały się dlaczego warto mieć przyjaciół, jak to jest być bratem lub siostrą, z czym się wiąże posiadanie zwierzątka i czy burza jest naprawdę straszna.

W roli osoby czytającej opowieści o Franklinie, doskonale sprawdziła się wolontariuszka Kasia.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”