Antarktyczne wędrówki z Mikołajem Golachowskim

piątek, 20 listopada 2020
Antarktyczne wędrówki z Mikołajem Golachowskim

20.11.2020 r. wieczorową porą wielbiciele przyrody oraz miłośnicy podróży wspólnie z Mikołajem Golachowskim, biologiem, podróżnikiem i polarnikiem, autorem m.in. książki „Czochrałem antarktycznego słonia” udali się na krańce Ziemi, poznając tajemnice mroźnego i nieokiełznanego królestwa dzięki prezentacji pt. „Antarktyka czyli z wizytą w Raju”.

Spotkanie odbyło online się za pośrednictwem mediów elektronicznych (Zoom, Facebook), co pozwoliło dodatkowo na bezpośrednią rozmowę i pytania odbiorców zainteresowanych tematem skierowane do prowadzącego. Wspólnie z polarnikiem uczestnicy spotkania prześledzili etapy wyprawy w tak odległe miejsce na Ziemi, przyjrzeli się antarktycznym mieszkańcom i ich zwyczajom oraz usłyszeli o klimacie tam panującym.

Spotkanie wypełnione było m.in. fotografiami oraz dźwiękami wydawanymi przez zamieszkującą na tamtym obszarze zwierzynę, co pozwoliło przez moment jeszcze bardziej zatopić się w majestatycznej przestrzeni Antarktyki i zaczerpnąć wiedzy na jej temat.

Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Spotkanie dostępne: www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Zachęcamy do obejrzenia!