Facebook ikonka prawy margines

Bal w Parku Miejskim

piątek, 06 czerwca 2008
Bal w Parku Miejskim

Było głośne czytanie, dużo zabawy i prezenty

 

Od niedzieli (01.06.08r.) trwał VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jedną z największych atrakcji  tegorocznej jasielskiej edycji był „BAL w PARKU MIEJSKIM ”. Imprezę 6 czerwca 2008 roku dla jasielskich przedszkolaków zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle.

W trakcie festynu, bajkę „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima, czytali dla dzieci przedstawiciele lokalnych władz, instytucji kultury, rodzice i sponsorzy: Maria Kurowska (Burmistrz Miasta Jasła), Alicja Zając (Przewodnicząca Rady Powiatu Jasielskiego) Marcin Wanat (Dyrektor Oddziału Banku PEKAO S.A. w Jaśle), Andrzej Data (zastępca Dyrektora Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Jaśle), ks. dr Marian Putyra (Dyrektor jasielskiego oddziału CARITAS), Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Agnieszka Gadzała (tłumacz przysięgły języka francuskiego, mama trzech aktywnych czytelników biblioteki), Jan Wątroba (właściciel piekarni i cukierni), Janusz Szewczyk (lektor). Bogdan Ziemba (z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle) przeczytał dzieciom utwór Jana Brzechwy „Pali się”.

Na przedszkolaków oraz przybyłe na imprezę dzieci wraz rodzicami i dziadkami czekało wiele niespodzianek, maluchy zobaczyły m.in. pantomimę „Sklep z zabawkami” w wykonaniu „Grupy Hieronima” oraz popisy grup tanecznych „Teenagers” i „EMDEKA DANCE” z MDK w Jaśle. W trakcie imprezy przedszkolaki wzięły udział w licznych konkursach literackich i plastycznych (MBP), zabawach z chustą KLANZY (MDK) oraz grach sprawnościowych ( 139 Drużyna Harcerska „Lisy” z  Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Każdy uczestnik balu otrzymał książeczkę od sponsorów imprezy – Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Jaśle, Banku PEKAO SA oraz słodycze od Zakładu Piekarnictwa i Cukiernictwa J. Wątroby.

Do kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w 2001 roku i czterokrotnie została nagrodzona przez Fundację ABC XXI za najlepiej przeprowadzone cykle imprez w Ogólnopolskim Tygodniu Głośnego Czytania: Statuetką (2003 r.),  Medalem (2004 r.) oraz  Super Statuetką (2005 i 2006 r. ). Osiągnięcie tych sukcesów było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu sponsorów i współorganizatorów aktywnie uczestniczących w podejmowanych przez MBP w Jaśle działaniach kulturalno – edukacyjnych. Podczas Balu w Parku Miejskim Dyrektor MBP w Jaśle Małgorzata Piekarska podziękowała sprzymierzeńcom i sponsorom akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w roku 2007 oraz przekazała dyplomy przyznane przez Zarząd Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” na wniosek  MBP w Jaśle. Dyplomy za aktywny udział przyznano: Mari Kurowskiej, Alicji Zając, ks. Marianowi Putyrze, Agnieszce Gadzale, Januszowi Szewczykowi, Rejonowemu Sądowi w Jaśle, Młodzieżowemu Domowi Kultury w Jaśle, Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Dyplomy za życzliwość i wsparcie przyznano: Oddziałowi Banku PEKAO S.A. w Jaśle, Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A. w Jaśle oraz Janowi Wątrobie. 

W uznaniu osiągnięć MBP w zakresie głośnego czytania dzieciom dyrektor Małgorzata Piekarska reprezentowała Fundację ABCXXI w czasie międzynarodowej konferencji „Dziecko czyta” we Lwowie, gdzie przedstawiła prezentację multimedialną MBP w Jaśle oraz materiały Fundacji.