Facebook ikonka prawy margines

Biblioteka kolejny raz nagrodzona

wtorek, 09 lutego 2010
Biblioteka kolejny raz nagrodzona

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle kolejny raz nagrodzona!

Superstatuetka dla dyrektor MBP w Jaśle Małgorzaty Piekarskiej

Kolejny raz doceniona została działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Fundacja ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom jako jedynej na Podkarpaciu przyznała Superstatuetkę za działania w roku szkolnym 2008/2009. Warto przypomnieć, że MBP w Jaśle nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Za działalność w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Statuetkę, w 2003/2004 - Medal, a w 2004/2005, 2005/2006 i 2007/2008 Superstatuetkę. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle to jedyna w kraju, tak często nagradzana instytucja.

Z pomocą przyjaciół udaje się zachęcić do czytania wielu młodych jaślan. Głośne czytanie dziecku sprzyja rozwojowi języka, pamięci i wyobraźni, uczy myślenia, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowywaniu, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie - powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wysoko oceniono naszą pracę i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”- dodaje M. Piekarska.

Wyniki  konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2008/2009 dostępne są na stronie:  http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php?page=kampania