„Boznańska. Non finito” Angeliki Kuźniak

środa, 02 listopada 2022
„Boznańska. Non finito” Angeliki Kuźniak

„Boznańska. Non finito” Angeliki Kuźniak Dyskusyjny Klub Książki

„Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza do udziału w rozmowie o książce Angeliki Kuźniak „Boznańska. Non finito”.

Książka jest opowieścią o kobiecie, która dla sztuki była w stanie poświęcić wszystko. Malowała głównie portrety, kwiaty, martwe natury, wnętrza. Jej sztuka jest bardzo kameralna w nastroju, o niezwykłym wyczuciu barwy, będącej podstawowym budulcem jej obrazów – czytamy w jednej z recenzji. Angelika Kuźniak w charakterystycznym dla swojego pisarstwa stylu przybliża postać jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarek. Spotkanie odbędzie się 3 listopada (czwartek) 2022 r., godz. 16.00, MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.