Brzmienia poezji - koncert Expressly Indistinct

sobota, 11 maja 2013
Brzmienia poezji - koncert Expressly Indistinct

Poezja w nietypowej, bo muzycznej formie, opanowała w ubiegłą sobotę Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. 11 maja 2013 r. w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” w Bibliotece, przy wsparciu Klubu Inicjatyw Artystycznych "WSCHÓD", odbył się koncert zespołu "Expressly Indistinct".

Zespół powstał wiosną 2012 roku, obecnie gra w składzie: Roman Jarzmik /gitara, wokal, looper/ oraz Damian "Dafia" Pis /gitara basowa, drugi wokal/ oraz Kuba Skibiński /perkusja/. Repertuar zespołu stanowi twórczość słoweńskiego poety T. Skrjanca.

Tematy przemijania, prawdy czy relacji międzyludzkich charakterystyczne dla poezji Skrjanca, muzycy przedstawiają w rockowo-blueaswych aranżacjach. Podczas sobotniego koncertu można było wysłuchać 7 utworów, m.in.: Pilnowanie chwil, Noc w nocy czy Wiem na pewno.