Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Cyfrowy świat dla dzieci, młodzieży i dorosłych czyli Tydzień z Internetem w MBP Jasło

poniedziałek, 18 - niedziela, 24 marca 2013
Akcje: Cyfrowy świat dla dzieci, młodzieży i dorosłych czyli Tydzień z Internetem w MBP Jasło

MBP w Jaśle jak co roku włączyła się w obchody Tygodnia z Internetem. Idea tej ogólnoeuropejskiej akcji jest prosta: przekonać jak najwięcej osób, że korzystanie z Internetu jest proste a jednocześnie znacznie ułatwia codzienne życie. Wszyscy, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 18-24 marca mieli okazje przekonać się o możliwościach Internetu.

Najmłodsi wzięli udział w specjalnym spotkaniu Klubu Sieciaka: Akcja digitalizacja! Dzieci zgromadziły swoje ulubione zdjęcia, listy, dyplomy – dokumenty, z którymi wiążą się wspomnienia. Wykorzystując skanery, programy graficzne, edytory tekstów i przede wszystkim możliwości Internetu stworzyliśmy multimedialną opowieść.

Seniorzy i osoby dorosłe, zrobiły razem z nami Pierwszy krok w cyfrowy świat. Podczas spotkania prowadzonego przez Latarnika Polski Cyfrowej czytelnicy, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z Internetem dowiedzieli się, że każdy bez względu na wiek czy umiejętności potrafi korzystać z Internetu i nowych technologii. Wspólne przeglądanie stron internetowych, wyszukiwanie informacji, oglądanie wirtualnych map i nauka obsługi czytników e-książek przyniosło wiele radości i przede wszystkim wiedzę, że Internetu nie należy się bać.

Młodzież wzięła udział w spotkaniu Słowa w sieci – wywiady z znanymi osobami i ich sposoby na wykorzystanie Internetu przekonały uczestników, że Internet to medium wielu możliwości. Spośród wszystkich możliwości Internetu skupiliśmy się na komunikacji on-line. Żeby dobrze „poczuć” jej specyfikę młodzież wzięła udział w grze symulacyjnej Społeczności listy piszą oraz burzy mózgów Internet? Teraz już wiem, że… .

Wszyscy uczestnicy kampanii zarejestrowali swój udział w specjalnym internetowym liczniku Get online week, rejestrującym liczbę uczestników kampanii w całej Europie. 

Na czytelników czekały również „internetowe ściągawki” z wykazem wartościowych stron: „Praca, nauka, rozrywka? Sprawdź w Internecie” oraz „Dzieci w sieci. Netściągawka dla najmłodszych i rodziców”.