Cykle: Akademia Wyobraźni – Pani Jesień i Wszechświat

niedziela, 08 października 2017
Cykle: Akademia Wyobraźni – Pani Jesień i Wszechświat

Co to jest wyobraźnia i dlaczego czasami płata nam figle? Dlaczego liście zmieniają jesienią swoją barwę? Po co są cztery pory roku ? Jak z szacunkiem traktować zwierzęta i o nie dbać? Czego zwierzęta nie lubią? O czym ze sobą rozmawiają?

Na te pytania dzieci znalazły już odpowiedzi podczas cotygodniowych zajęć z cyklu Akademia Wyobraźni w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Podczas spotkań dzieci rozmawiały na temat wyobraźni, czy jest ona nam potrzebna. Wykonały portrety Pani Jesień. Na warsztatach z Magdaleną Kamińską-Chudy, nauczycielką z przedszkola „Smyk”, nauczyły się tworzyć jesienne kwiaty z bibuły i ozdoby z kasztanów. Przekonały się, że wcale nie jest trudno zrobić bukiet z jesiennych liści.

Rozmawiały także o właściwym traktowaniu zwierząt i  dbaniu o naszych pupili. Wydzieranką stworzyły postaci piesków i kotków.

Na kolejnych zajęciach polecimy w Kosmos zgłębiać tajemnice Wszechświata. Wyruszymy w obrazkową podróż po lądach, morzach i kulturach świata. Poznamy także historię domowych przedmiotów. Porozmawiamy w lekkim tonie o bon-tonie Nie zabraknie gier planszowych i  ciekawych książek.

Podczas spotkań w bibliotece można wiele się nauczyć, odkryć nowe hobby i miło spędzić czas.

Zapraszamy dzieci w wieku 5–11 lat do udziału w zajęciach  z cyku Akademia Wyobraźni w Filii nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl) w soboty o godz. 12.00.