Facebook ikonka prawy margines

Cykle: BIBLIOletnisko. Na schodach wyobraźni

środa, 03 sierpnia 2016
Cykle: BIBLIOletnisko. Na schodach wyobraźni

Jak wykonać oryginalne stroje  z gazet? Co to jest teatrzyk kamishibai? Z jakich aplikacji można skorzystać w tablecie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOletnisko zorganizowanych przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
W czasie zajęć dzieci  wyczarowały z gazet stroje i wzięły udział w  oryginalnej gazetowej rewii mody. Mój strój królewny jest świetny – stwierdziła Kamilka. Przenieśliśmy się do krainy wyobraźni. Zainspirowane możliwościami kamiennej czarodziejki dzieci tworzyły magiczne obrazki malując na kamieniach, a poszukując mieszkańców bajek, odsłonili  arkana sztuki teatrzyku kamishibai. To były super zajęcia. Przedstawiłam teatrzyk Kotka Milusia  – powiedziała Ola.                

W trakcie zajęć multimedialnych dzieci miały okazję zapoznać się z interaktywnymi bajeczkami oraz aplikacjami  Jak narysować czy Memollow . Chłopcom podobała się aplikacja Safari 4D. Takiego lwa jeszcze nie widziałem! – zauważył Krystian.                  

Podczas pierwszego wakacyjnego spotkania pomagały  wolontariuszki Kasia i Patrycja   czytając m.in. Czekoladki dla sąsiadki D. Gellner czy Gdy przy słowie jest przysłowie  A. Frączek . Lipcowym spotkaniom w bibliotece towarzyszył dobry humor, uśmiech i  wesoła zabawa.
Zapraszamy do Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34) w  środy o godz. 11.00.                      

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, Regulamin i Deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Cykle-BIBLIOletnisko-2016