Cykle: Czytanie w Krainie Sztuki

czwartek, 05 marca 2015
Cykle: Czytanie w Krainie Sztuki

Czy czytanie może inspirować do tworzenia? Czemu nie! O kreatywnych związkach czytania i sztuki przekonali się uczestnicy zajęć Czytanie w krainie sztuki w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Czytanie w Krainie Sztuki to zajęcia w czasie których dzieci poznają dzieła i biografie wybitnych artystów oraz tradycyjnie – uczestniczą w głośnym czytaniu. Wspólne czytanie oraz odkrywanie różnych technik i styli w sztuce sztuki inspiruje do tworzenia! Podczas zajęć najmłodsi mają okazję również wykazać się jako artyści – malują, wycinają, tworzą kolaże i wykorzystują twórczo przedmioty codziennego użytku.

Dzieci zainspirowane opowieściami o słynnych artystach i ich obrazach stworzyli m.in.: kolorowe kwiaty dla „Primabaleriny” Edgara Degasa oraz kolekcję kapeluszy dla „Mona Lisy” Leonarda da Vinci. Nauczyły się również wykorzystywać zaczytane książki dając im „drugie życie”, w postaci nieszablonowych ozdób i rzeźb.

Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Kalejdoskop wiedzy i zabawy - Wielka sztuka dla Małych” organizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.