Cykle: Literacki Galimatias z SOSW

poniedziałek, 21 kwietnia 2014
Cykle: Literacki Galimatias z SOSW

Od października 2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle, uczniowie placówki mogą posłuchać głośnego czytania i wziąć udział w warsztatach literacko-artystycznych prowadzonych przez bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wspólnie z wychowankami i wychowawcami każdorazowo udaje nam się przenieść do  świata opowieści i przygody. Byliśmy już w Stumilowym lesie i poznaliśmy imiennika wesołego Kuby zafascynowanego przygodami misia o wielkim sercu. Snuliśmy sowie opowieści. Udaliśmy się na poszukiwania literackiej wiosny, spotykając cudowrony i inne ptaki oraz dowiedzieliśmy się dlaczego strach ma wielkie oczy.

Wspólne zajęcia wypełnione zabawą i mnóstwem uśmiechu otwierają ich uczestników, a także prowadzących je bibliotekarzy na nowe doświadczenia. Dzięki nim razem uczymy się odkrywać to, co dotychczas było nieznane.