Cykle: Półmetek "Karuzeli z pisarzami"

poniedziałek, 02 - piątek, 06 lutego 2015
Cykle: Półmetek Karuzeli z pisarzami

Jaki kolor ma grzywka Panny Migotki? Dlaczego mała Mi jest złośliwa i co Mama Muminka trzyma w torebce? Jaka właściwie jest ta Pippi? Dlaczego nosi za duże buty? Jakie przygody miał żółwik Franklin?

Na te i inne pytania odpowiedziały dzieci uczestniczące w zimowych zajęciach w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Codziennie spotykaliśmy się by wspólnie zakręcić się na literackiej karuzeli wraz z głośnym czytaniem utworów Tove Jansson, Paulette Bougeois i Astrid Lindgren.

W Filii nr 1 powołano Zimowy Klub Przyjaciół Franklina - sympatycznego małego Żółwika, znanego dzieciom z kolorowych książeczek i ekranów telewizorów. Dzieci wysłuchały opowieści o Franklinie, który gra w piłkę nożną czy bawi się z przyjaciółmi w podróż w kosmos. Dowiedziały się także, kto jest najlepszym przyjacielem Franklina i jaka jest jego ulubiona maskotka. Nie zabrakło również wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

W Filii nr 2 dzieci spotkały się z zawadiacką gromadką bohaterów książek Astrid Lindgren, oraz poznały sylwetkę szwedzkiej pisarki. Zrobiły Order Uśmiechu dla autorki, ulepiły wazę dla Emila - największego rozrabiaki Smalandii, wykonały portret Pippi Pończoszanki i akcesoria na piracką wyprawę. Kolorowe girlandy i czapki z bibuły, które powstały na zajęciach, przydadzą się na zabawę karnawałową u Lotty.

Filia nr 3 zamieniła się w bajkową Dolinę Muminków, pełną opowieści o Muminkach i ich przyjaciołach. Podczas podróży po dziecięcej literaturze Tove Jansson dzieci zamieniły się w małych architektów i wykonały papierową makietę Doliny Muminków i zaprojektowały ekologiczną torebkę dla Mamy Muminka. Powstały familijne portrety sympatycznych trolli, kolorowe zakładki do książek, a dla elegantki panny Migotki i innych dziewczyn z Doliny makaronowa biżuteria.

Ferie wciąż trwają a wirująca karuzela zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z wesołymi trollami, zabawną Pippi i zielonym żółwikiem Franklinem. Kliknij aby poznać szczegółowe informacje i harmonogram spotkań.