Cykle: Radość wspólnej zabawy z SOSW

środa, 13 marca 2013
Cykle: Radość wspólnej zabawy z SOSW

Od października 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle, uczniowie placówki mogą posłuchać głośnego czytania i wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy.

Wspólnie z wychowankami i wychowawcami każdorazowo udaje nam się przenieść do krainy książkowej fantazji. Dzięki temu wykonujemy bajeczne ptaki, trójkątne krajobrazy, sympatyczne krokodyle i domowe potwory. Udało nam się już nawet założyć  papierowy zwierzyniec, odwiedzić zimową porą Dolinę Muminków i przywołać wiosenny nastrój, grając w gry i zabawy słowne.

Miejska Biblioteka Publiczna z radością gości uczniów SOSW. Wspólne zajęcia wypełnione zabawą i mnóstwem uśmiechu otwierają ich uczestników, a także prowadzących je bibliotekarzy na nowe doświadczenia. Na zajęciach jest bardzo fajnie i wesoło – jak wspomina jeden z uczestników spotkań.  Dzięki nim razem uczymy się odkrywać to, co dotychczas było nieznane.