Cykle: Wędrówki po baśniowej ścieżce

środa, 01 lutego 2017
Cykle: Wędrówki po baśniowej ścieżce

Ekscytujące przygody fantastycznych postaci oraz ich magiczne atrybuty ubarwiły i zaczarowały zimowe spotkania z baśnią w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

O tym, żebohaterowie bajek zamieszkują nie tylko świat baśni, przekonali się najmłodsi uczestniczący w niesamowitej feryjnej przygodzie, dzięki której spotkali się: z Jasiem i Małgosią, Czerwonym Kapturkiem, Kotem w Butach, księżniczkami, wróżkami oraz wieloma innymi nietuzinkowymi postaciami. Podczas wspólnych spotkań, dzieci podróżowały po czarodziejskich krainach, poznając bajkowych mieszkańców oraz ich niesamowite historie. Tworzyły kukiełki, budowały lodowe zamki, przemierzały wirtualny świata bajkowych aplikacji, wybierały najpiękniejszą baśń i układały swoje własne historie. To były bajkowe ferie – powiedziała najmłodsza uczestniczka zajęć - Lenka.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.