Dobra wiadomość dla miłośników e-booków – bezpłatny roczny dostęp do serwisu Legimi

poniedziałek, 28 grudnia 2020

Z przyjemnością informujemy, że mamy dobrą noworoczną wiadomość dla czytelników, którzy lubią czytać e-booki i słuchać audiobooków, a w 2020 r. aktywnie korzystali z serwisu Legimi. Od 29 grudnia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle dysponować będzie kodami do serwisu Legimi, ważnymi od momentu aktywowania do 21 grudnia 2021 r., a więc przez prawie cały 2021 rok. Biblioteka książek elektronicznych Legimi zawiera ok. 60.000 e-booków i audiobooków, a wśród nich wielu nowości i bestsellerów.

Zasady otrzymania rocznego kodu dostępu do serwisu Legimi:
1.    Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i posiadać ważną Kartę Biblioteczną (bez blokad na koncie czytelnika).
2.    Zaproszenie do odbioru rocznych kodów Legimi dotyczy aktywnych czytelników naszej Biblioteki, którzy często korzystali z kodów Legimi w roku 2020 (informacja na ten temat jest zanotowana na koncie czytelnika w systemie bibliotecznym). Decyzję o wydaniu kodu rocznego Legimi czytelnikowi podejmują bibliotekarze.
3.    Kod można odebrać na 2 sposoby:
- osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych,
- drogą elektroniczną. W e-mailu wysłanym na adres wypozyczalnia@mbp.jaslo.pl należy podać imię i nazwisko oraz numer aktywnej Karty Bibliotecznej. W odpowiedzi otrzymają Państwo, również drogą elektroniczną, kod do Legimi.
4.    Ze względu na ograniczoną liczbę kodów, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kilka ważnych wskazówek:
•    Roczny kod do serwisu Legimi należy aktywować na stronie: www.legimi.pl/biblioteki_podkarpackie (jest to nowy adres strony internetowej Konsorcjum Podkarpackiego – bibliotek udostępniających serwis Legimi).
•    Kod należy aktywować na laptopie, czytniku, tablecie lub na innym urządzeniu najpóźniej do 31.01.2021 r., a dostęp ważny jest przez rok.
•    Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod roczny do Legimi.

Jednocześnie informujemy, że w styczniu nie będą wydawane miesięczne kody dostępu do serwisu Legimi. Kolejne zestawy kodów Legimi ważne na okres 1 miesiąca zaproponujemy czytelnikom po podpisaniu nowej umowy, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Czytelnicy, którzy odebrali roczne kody Legimi, nie będą mogli już wybierać kodów miesięcznych w 2021 r.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Partnerzy:
Dofinansowanie: