Dzieci w sieci. Bezpieczne surfowanie w bibliotece!

,
Dzieci w sieci. Bezpieczne surfowanie w bibliotece!

MBP w Jaśle propaguje aktywne a jednocześnie bezpieczne korzystanie z Internetu. Mając na celu bezpieczeństwo najmłodszych Internautów, biblioteka przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

Koalicja powstała przy Polskim Centrum Programu "Safer Internet", Fundacji Dzieci Niczyje oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Skupia organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, dąży do upowszechnienia wiedzy na temat edukacji medialnej i sprzyja wymianie doświadczeń pomiędzy koalicjantami.

Działania MBP w Jaśle na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu dzieci i młodzieży to m.in.: cotygodniowe spotkania Klubu Sieciaka, zajęcia edukacyjne Poradnik Małego Internaty, Z@kumaj Internet, Słowa w sieci, organizowane corocznie lokalne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu czy dystrybucja materiałów edukacyjnych.