Facebook ikonka prawy margines

Dzień Dziecka z książką

wtorek, 01 czerwca 2010
Dzień Dziecka z książką

1 czerwca 2010 roku w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Medyczną Szkołą Policealną im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle zorganizowała „Regionalne czytanie". Spotkanie odbyło się w

XIX - wiecznym pałacu neogotyckim w Gorajowicach.

Uczniowie ze SP nr 10 w Jaśle oraz ze SP w Roztokach  wysłuchały wiersza „O Pleciudze” Hanny Januszewskiej głośno czytanego przez Alicję Dachowską (Dyrektor MSP), Barbarę Szczepańską (Dyrektor SP nr 10 w Jaśle), Ewę Piekarską  (Dyrektor SP w Roztokach) oraz Barbarę Siutę (MSP) .

Po głośnym czytaniu przyszedł czas na wspólna zabawę. Dzieci wzięły udział w tańcach integracyjnych prowadzonych przez słuchaczy MSP, grach sportowych zorganizowanych przez Marcina Gorczycę (MSP) oraz prowadzonych przez pracowników MBP w Jaśle  zabawach z chustą animacyjną i konkursach literacko - plastycznych .

1 czerwca głośno czytali jasielskim uczniom i przedszkolakom także strażacy

i policjanci. Komendę Powiatową Policji w Jaśle odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Uczniów przywitał w swoim gabinecie Komendant Powiatowy Policji – Robert Woźnik. Rzecznik Prasowy KPP- Łukasz Gliwa przeczytał dzieciom bajkę pt. „Dwaj bracia” oraz mówił o bezpiecznym zachowaniu się w domu i na ulicy. Policjanci oprócz głośnego czytania przygotowali dla najmłodszych gości wiele innych atrakcji. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny oraz elementy służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Jedną z największych atrakcji dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego oraz możliwość mówienia przez megafon.

Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odwiedziły natomiast dzieci z Przedszkola nr 11 w Jaśle. Komendant PSP w Jaśle - Wiesław Latoszek oraz Zastępca Komendanta - Bogdan Ziemba głośno przeczytali dzieciom wiersz „Pali się. Również strażacy przygotowali dla najmłodszych gości wiele atrakcji. Dzieci mogły między innymi przymierzyć strój strażacki, obejrzeć narzędzia i wóz oraz "uczestniczyć” w akcji ratowniczej.

Sponsorzy IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom: Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w  Jaśle, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie, Gazownia Jasielska, Bank PEKAO S.A., Piekarnia Jana Wątroby.